Včelí stezka je projekt, který spolufinancoval Ústecký kraj, město Varnsdorf a velké poděkování patří především RNDr. Štěpánce Dlouhé a Ing. Ladislavu Dlouhému.

Každé dítě ví, že pravý včelí med pochází od včel, ale kde ho vezmou včely? To se dozvíte na celoročně přístupné naučné včelí stezce, která se nachází u soustavy rybníků Gerhus. 

Naučná stezka začíná u spodního rybníku, kde je i vyznačená odbočka z ulice Novoměstská. Dále pokračuje kolem soustavy a končí po cca 300 m v ulici Dlouhá. Podél této nedlouhé trasy je rozmístěno celkem šest tabulí s dvanácti naučnými panely. Z nich se dozvíte všechna tajemství, která vězí za vznikem zlatavé slaďoučké pochutiny. Zjistíte, že za každou kapkou medu se skrývá fascinující příběh souhry mnoha složitých přírodních procesů. A možná Vás překvapí, že člověk na tom nemá pražádné zásluhy…

Naučné tabule doplnují další interaktivními prvky. Děti poznají, jak například vypadá vykuřovadlo. Zdá se to nudné? Rozhodně není! Po cestě potkáte obří houpačku mezi stromy, hmyzí hotel, včelí úl a včelí zahrádku. Když budete váhat, kam na procházku - Včelí stezka je rozhodně správná volba. U stezky najdete též lavičku, kde si můžete odpačinout, posvačit nebo jen tak pobýt v krásném prostředí.