Každý rok je to jiné, každý rok jsou jiné sněhové podmínky. Upravené trasy naleznete kolem hory Jedlové, Luže a na Šébru. Nejpřesnější aktuální dění pro běžkaře naleznete na: 

Kam za sněhem – sněhové zpravodajství od lyžařů pro lyžaře (kamzasnehem.cz)

Pokud to počasí a dostatek sněhu dovolí, najdete i vhodné trasy přímo ve Varnsdorfu a okolí:

Rio - krátká trasa cca 5 km 

Zaparkujete na parkovišti u Rybníku Rio a vydáte se po levém břehu směr na louku. Dáte se směrem k Hraničnímu Buku. Od ,,Hraničáku” budete mít více možností.

Na Studánce: krátká trasa 4 km, delší trasa  cca 7 km

Vydáte se směrem na Krásnou Lípu a jen co vjedete autem do lesa hledejte po pravé či levé straně parkoviště. Cca po 500 m od začátku lesa je cesta doleva, zde nasaďte běžky a můžete se vydat na krásné dobrodružství směrem k rybníku Světlík. Samotná trasa kolem rybníku a zpět na silnici č. 265 má cca 4 km. Ale vy se můžete vydat ještě dál , např. k Přírodní rezervaci Velký rybník.

Od hradu Tolštejn - Jiřetín pod Jedlovou: krátká trasa - Tolštejnská cesta: 5 km , dlouhá trasa - Dlouhá míle: cca 7 km (okruh)

Upozornění a prosba: Cesta na běžky sice začíná přímo pod parkovištěm u hradu, ale silnice je zde úzka, v zimě se neudržuje, tudíž je špatně sjízdná pro auto. Svá auta nechte prosím zaparkovaná dole pod kopcem, je zde velké parkoviště. 

Pod Tolštejnem je odpočívadlo, zde nasaďte své běžky a vydejte se po Tolštejnské cestě směrem k přístřešku Tolštejnské rozcestí. Zde se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat po trase nebo uhnete na cestu zvanou Dlouhá míle. Tolštejnská trasa vede tam i zpět po stejné cestě, kdežto Dlouhá míle je okruh.