Turistická doprava 2015

Turistická doprava 2015 - vlak, bus, cyklobus, loď

Cyklolinka Varnsdorf - Brtníky pro letošní turistickou sezonu opět v provozu. Veškeré informace o jízdních řádech ČŠ najdete zde.

Časové jízdenky v autobusové dopravě

Odbavení cestujících výrazně urychlí zakoupení časového jízdného na 7 nebo 30 dní, které jde pořídit i u řidiče (nebo raději v infocentru dopravce) bez karty a zaplatit lze přímo hotovostí (rodič také může „odchytit“ řidiče na trase ve večerních hodinách a požádat jej o vydání jízdenky pro dítě. „Lítačka“ má klouzavou platnost, lze ji koupit kdykoliv a platí následujících 7 nebo 30 dní (například 7 denní jízdenka se vrátí za 3 dny a lze jezdit i o víkendu)...

Informace o časových jízdenkách pro děti, žáky a studenty najdete ZDE: http://www.krasnalipa.cz/images/aktuality/casove%20jizdenky.pdf
"Princip časové jízdenky je jasný, vyplatí se tím více, čím delší je její platnost. Pojďme se na jednotlivé případy podívat podrobněji..." Více ZDE: http://www.krasnalipa.cz/images/aktuality/jezdim%20casteji%20letak.pdf
Jízdní řády si můžete stáhnout ZDE: http://www.kr-ustecky.cz/stahnu-si-jizdni-rad-duk/ds-99513/p1=206492 (www.dopravauk.cz)

MHD Varnsdorf

Městskou hromadnou dopravu (MHD) zajišťuje firma Autobusy Karlovy Vary a.s., Linka 516191 jezdí pravidelně v pracovní dny a staví na následujících zastávkách:

nemocnice, Karla IV, Horská, staré nádraží, Kaufland, autobusové nádraží, poliklinika, pošta, Východní škola, Budyšínská, policie, Beuručova, Kamenická, 5. května,

Jízdní řád je k nahlédnutí zde.

 

 

Soukromá zastávka Pivovar Kocour

U varnsdorfského pivovaru Kocour vznikla nová železniční zastávka. Je jedinečná tím, že ji postavil soukromý investor. Jde už o třetí železniční zastávku ve městě. K zastávce Varnsdorf tu vloni přibyla nová Varnsdorf staré nádraží. Všechny tři leží na česko-německé trati spojující Liberec, Žitavu (Zittau), Varnsdorf a Seifhennersdorf. Nejnovější zastávka má pomoci zvýšit počet cestujících v úseku mezi Varnsdorfem a Seifhennersdorfem.

 

Číst dál: Soukromá zastávka Pivovar Kocour

Nejlepší jízdenka do Saska

Dráha národního parku (Nationalparkbahn)

Nové železniční spojení z Rumburku do Děčína přes Dolní Poustevnu, Sebnitz a Bad Schandau.

Obnovené železniční spojení mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz napomáhá k bližšímu propojení těchto dvou regionů. Díky nové železniční trati z Rumburku přes Sebnitz a Bad Schandou do Děčína se vytvářejí nové příležitosti pro rozvoj ekonomiky a turistického ruchu, které velmi ocení zaměstnanci dojíždějící za prací či samotní turisti.S jízdenkou Labe – Elbe navštívíte Českosaské Švýcarsko na německé straně Labských pískovců jednoduše, pohodlně a hlavně levně. Národní park Saského Švýcarska je plný divokých roklí, štíhlých pískovcových věží a stolových hor. Panoramatické výhledy si užijete na světoznámé vyhlídce Bastei, kde se musíte bezpodmínečně zastavit, uvidíte jedinečný a krásný klenot Českého Švýcarska anebo se také můžete pokusit dobýt proslulou pevnost Königstein.

Vlaky a autobusy se také rychle a pohodlně dostanete do nedalekých barokních Drážďan nebo města porcelánu Míšně.

Ceny jízdenky Labe-Elbe - Jízdenka platí do 4:00 hod. následujícího dne

 • Celodenní jízdenka pro 1 osobu - 16,50 € / 200 Kč
 • Skupinová celodenní jízdenka až pro 5 osob - 32 € / 400 Kč
 • Celodenní příplatek za jízdní kolo - platí pro jedno jízdní kolo nebo psa ve spojení s jízdenkou Labe-Elbe - 4,- € / 90 Kč

Číst dál: Nejlepší jízdenka do Saska

Jízdenky EURO-NEISSE/LIBNET+

Evropa se zvětšila. ZVON nabízí jízdenku, která neplatí pouze na všech spojích ZVONu, ale zahrnuje také využití na vybraných linkách v Česku a v Polsku.

Druhy síťových jízdenek LIBNET+ vydávaných ČD: 

 • REGIONet Libnet+ pro jednu osobu bez ohledu na věk za 160 Kč,
 • REGIONet Libnet+ pro dvě až pět osob bez ohledu na věk za 320 Kč,
 • REGIONet Libnet+ pro kolo za 90 Kč (doklad REGIONet Libnet+ pro kolo platí pro přepravu jednoho jízdního kola jako spoluzavazadlo na tratích ČD a v Německu).

Jízdenky EURO-NEISSE platí na všech linkách území Dopravního svazu ZVON a na celé řadě vybraných linek v Polské a v České republice. Jízdenky jsou také uznávány u společnosti LausitzBahn, v regionálních vlacích spol. DB-Regio AG a ve vlacích spol. SBE do Liberce / Tanvaldu a u spol. DB Regio AG do Zgorzelce.
Také mohou být využity vlaky úzkokolejné železnice do Žitavských hor (SOEG) a vlaky Lesní železnice Muskau (WEM).

Prosím dbejte na to, že jízdenky EURO-NEISSE / LIBNET + na některých linkách platí pouze pro dílčí úseky! Také je třeba dbát toho, že tyto produkty smí být u ČD využívány pouze ve vlacích OS a SP a vybraných R!

Přehled linek pro jízdenky EURO-NEISSE/LIBNET+ 

Podrobné jízdní řády naleznete zde.

Skupinová víkendová jízdenka+Německo (SONE+DB)

Jednodenní síťová jízdenka pro cestovaní po ČR a v německém příhraničí. Jízdenku lze využít v sobotu nebo v neděli...

 • celodenní cestování vlakem s jednou jízdenkou
 • cestování bez omezení počtu ujetých kilometrů
 • s jednou jízdenkou můžete opakovaně nastoupit do vlaku
 • společná jízdenka až pro 5 spolucestujících
 • ideální pro rodiny i jednotlivce
 • cenově výhodné cestování do Německa
 • pouze na sobotu nebo neděli

Varianty

 • celostátní (v ČR celá republika) pro 1 až 5 cestujících, z toho nejvýše 2 mohou být starší 15 let - 750 Kč
 • regionální (v ČR pouze vybraný kraj) pro 1 až 5 cestujících, z toho nejvýše 2 mohou být starší 15 let - 325 Kč - 375 Kč
 • jednodenní pro jízdní kolo (jako spoluzavazadlo) - 90 Kč

Podrobnosti k platnosti, podmínkám a cenám této jízdenky.

Výhodná vlaková jízdenka pro rodiny s dětmi SONE+

Pokud chcete při vašich víkendových výletech cestovat vlakem, pak si můžete koupit zvýhodněnou síťovou jízdenku ČD s názvem SONE+. Tato nabídka je ideální pro rodinné výlety a cestování s přáteli.
 
Výhody jízdenky SONE+
 • jednodenní cestování vlakem po celé republice nebo po zvoleném kraji
 • bez omezení počtu najetých kilometrů
 • přenosná jízdenka
 • platí celý jeden den v sobotu, neděli nebo státní svátek
 • jedna jízdenka pro 2 dospělé a až 3 děti
 • ideální jízdenka pro rodiny s dětmi na víkendový výlet
Jízdenka pro celou ČR stojí 650 Kč, variantu pro Ústecký kraj můžete koupit za 275 Kč.
Podrobnosti o platnosti víkendové skupinové jízdence SONE+.

Více informací o jízdence SONE+ a přesné podmínky jejího použití najdete na www.cd.cz/sone.

 

Podkategorie